Гід по найяскравішим метеорним потокам 2016 року

Більшість метеорних потоків відбувається регулярно з року в рік приблизно в одні і ті ж дні. Пов’язано це з тим, що Земля рухається навколо Сонця зі сталою швидкістю і проходить місця скупчення пилу та обломків від комет і астероїдів в однакові періоди кожного року. Однак побачити навіть самі найяскравіші з них вдається не завжди (заважають хмарне небо чи яскравий Місяць), та в цьому році вчені вже зробили прорахунки щодо того, які метеоритні потоки можна буде спостерігати якнайкраще (за умови безхмарного неба).

Квадрантиди

Період: з 28 грудня – 12 січня (максимум: 4-5 січня)

Квадрантиди один із найбільших метеоритних потоків, максимум якого може досягати від 100 до 150 метеорів за годину. Однак він доступний для спостереження лише в північній півкулі, для нас це звісно чудово, але дуже шкода, що такою красою не можуть насолоджуватися всі земляни. В цьому році місячне сяйво не завадить спостерігати за потоком, а отже спішіть побачити цю неймовірну подію. Спостерігати за квадрантидами краще ближче до світанку. Їх радіант розташований в сузір’ї Дракона.

Квадрантиди

Ета-Аквариди

Період: 19 квітня – 28 травня (максимум 2-3 травня)

Метеоритний потік Ета-Аквариди ще одна ранкова космічна подія, яка потішить око всіх зацікавлених і тих, хто встає рано вранці. Це залишки від найвідомішої комети – комети Галлея. Спостерігати його можна буде в південній півкулі і на нижніх широтах північної. Радіант Ета-Акваридів розташований в сузір’ї Водолія. Це одне з найбільших скупчень залишків після комет і астероїдів, для подолання якого нашій Землі потрібно близько шести тижнів. Варто відмітити також, що Ета-Аквариди одні з найшвидших метеорів, вони влітають в нашу атмосферу зі швидкістю близько 66 км/с.

Ета-Аквариди

Дельта-Аквариди, Альфа-Капрікорніди, Piscis Austrinids

Період: кінець липня – початок серпня (максимум 28 липня)

Наприкінці липня нічне небо будуть розсікати три невеликі метеоритні потоки, спостерігати за якими можна буде як у північній півкулі, так і у південній. Їм зазвичай не надають великого значення, однак у цьому році Місяць посприяє кращому спостереженню за ними. Отож під кінець липня після 12 години ночі виходьте на балкон/вулицю і зачаровуйтесь яскравим метеоритним дощем (частота їх падіння від 20 до 30 метеорів за годину).

Дельта-Аквариди, Альфа-Капрікорніди, Piscis Austrinids

Персеїди

Період: 17 липня – 24 серпня (максимум 12-13 серпня)

Самий відомий і самий очікуваний літній метеоритний потік, спостерігати за яким можна у будь-якій точці північної півкулі. Цей яскравий потік метеорів, кількість яких досягатиме в цьому році до 150 штук за годину, можна буде спостерігати від 23 години до середини ночі. Даний потік породжений залишками комети 109P/Свіфта-Туттля, його радіант знаходиться поблизу сузір’я Персея, що і так зрозуміло із самої їх назви.

Персеїди

Урсиди

Період: 17-26 грудня (максимум 22 грудня)

В цьому році місячне сяйво не дозволить спостерігати за максимумами таких великих потоків як Оріоніди, Леоніди і Гемініди, тому яскравою подією середини грудня стане саме потік урсидів, який можна буде спостерігати в північній півкулі. Це слабенький потік з 10 метеорами за годину, однак раз на декілька років урсиди падають з частотою 50 і більше метеорів за годину. Можливо в цьому році буде саме так, що дозволить яскраво закінчити 2016 рік.

Урсиди