Шість технологій, які допоможуть замінити літій-іонні батареї

Зробити різноманітні гаджети та наше щоденне життя ще цікавішим заважає одна невелика річ – акумулятори. Сучасні девайси переважно живляться від різних модифікацій літій-іонної технології.

Від таких батарей працюють як крихітні навушники, так і автомобілі та багато іншого. Але ці акумулятори досить токсичні, мають уже недостатню ємність, обмежений термін життя та вибухонебезпечні. Інженери шукають нові технології батарей, і ось шість перспективних розробок.

«Зелений» акумулятор

«Зелений» акумулятор

Науковці з Університету Меріленду зробили більш дружню до природи батарею. Для цього вони як анод використали дубове листя. При нагріві до 1000 градусів Цельсію в ньому руйнуються наявні вуглецеві структури. Потім таке оброблене листя можна наситити електролітом і пакувати в батарею. Дослідники також працюють над анодами з банана та кавуна.

Миттєве заряджання

Миттєве заряджання

Дослідники з австралійського Університету Свінбурна створили графеновий акумулятор, який дозволяє майже миттєво поповнювати запас енергії. У такій батареї графен замінив літій, а завдяки тому, що графен – це нетоксичний вуглець, подібні елементи менше шкодять природі.

Солодкі батареї

Солодкі батареї

Команда з Вірджинського технологічного університету створила акумулятор на основі цукру. У ній природний полісахарид мальтодекстрин при поєднанні з повітрям випускає електрони. При цьому цукор дешевий та легко розкладається в навколишньому середовищі.

Золоті батареї

Золоті батареї

Випадкове відкриття дослідників з Університету Каліфорнії може стати технологічним проривом. Вони використали як елемент нанодроти із золота, і такий акумулятор витримує сотні тисяч циклів заряджання. Для порівняння, літій-іонні акумулятори витримують близько 500 циклів.

Розчинна у воді батарея

Розчинна у воді батарея

З приходом інтернету речей живити потрібно буде не лише смартфони, ноутбуки та планшети, а й упаковку, меблі, стовпи тощо. Звичайні літій-іонні батареї для такого не підходять, адже вони токсичні та не розкладаються в природі – їх необхідно спеціальним чином утилізувати. Для одноразових речей типу «розумної» упаковки підійдуть розчинні у воді батареї, які придумали в Університеті Айови. Якщо її полити водою, нагріти чи освітити сильним променем, вона самостійно розкладеться.

Їстівна солона батарея

Їстівна солона батарея

Автор їстівного акумулятора на основі солі Джей Уїтакр з компанії Aquion Energy показав, що його розробка цілком безпечна, з’ївши її. З ним нічого не трапилося, адже компонентами такої батареї слугують земля, бавовна, вуглець та солона вода. При цьому ємність такого елемента дозволяє йому слугувати запасним джерелом для домівок чи компаній.