Інформатика. 11 клас. Форматування електронних таблиць

Тип: Урок.
Наука: Інформатика.
Формат: docx.
К-сть сторінок: 3.
Короткий опис:

Мета уроку: закріпити знання учнів про редагування даних та роботу з книгами, з аркушами. Ввести поняття “формат комірок”, ознайомити з правилами розміщення даних в електронних таблицях. Навчити задавати коміркам різні типи даних.

Тип уроку: комбінований
Базові поняття: формат, форматування.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Відтворення і корекція опорних знань учнів

З допомогою учнів учитель заповнює праву частину заздалегідь підготовленої на дошці таблиці:

3. Оголошення теми і мети уроку.

4. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя

Форматування електронних таблиць найчастіше включає в себе такі операції:

– зміна формату даних;

– форматуванням вмісту комірок;

– форматуванням рядків і стовпців;

– використання стилів;

Формат даних – можливі варіанти: числа, логічні значення, текст, дата і час. Форматуванням вмісту комірки називають встановлення вигляду відображення вмісту комірки. Для форматування комірки або виділеног- діапазону комірок використовують команду Формат або кнопки панелі ін струментів Форматироеание.

• Тип та колір фону.

• Тип, розмір та колір шрифту.

• Тип, колір і місце проведення границі.

• Тип вирівнювання.

• Тип орієнтації тексту.

• Числовий тип.

• Захист.

Поняття формату даних комірки включає такі параметри: шрифт (тип, розмір, накреслення, колір); формат чисел; спосіб вирівнювання; розміри (ширина і висота) комірок; обрамлення комірок; межі та їх параметри.

Форматування можна здійснювати за допомогою вкладок автоформат, формат чисел, вирівнювання даних у комірках, розміри колонок і рядків оформлення виділеного діапазону, стиль форматування.

Якщо потрібно зробити зміни у форматі таблиці чи окремих комірок, які не можна виконати за допомогою панелі інструментів, то у пункті меню Формат вибирають необхідні розділи.

Наприклад, якщо потрібно внести якісь зміни у форматі комірок (змінити тип, наприклад, з текстового на числовий, змінити розміри – задати точну ширину стовпців, висоту рядків та Ін.), користуються підпунктом меню Формат – Ячейки (з’явиться діалогове вікно Формат ячеек). Якщо потрібно оформити всю таблицю за певним форматом, її виділяють, і, виконавши команду Формат – Автоформат, вибирають потрібний.

Досить часто необхідно змінити розміри стовпця чи рядка. Це робиться досить просто: ви підводите вказівку миші на межу стовпців (рядків) до появи подвійної стрілочки – натискаєте на ліву кнопку миші, і не від пускаючи її, тягнете в потрібну сторону.

Також є можливість точного завдання висоти однієї або багатьох рядків. Найлегше це можна зробити з допомогою контекстного меню. Аналогічно – стовпці.

rar

 Завантажити