Наш дім – Земля

Тип: Виховний захід
Формат: docx.
К-сть сторінок: 7.
Короткий опис:

Мета: Порушити питання еколого-природоохоронного змісту, поглибити уявлення учнів про тісні взаємозв’язки людини і природи; вплинути на емоційне сприйняття проблеми.
Обладнання: Декорації (дерева, лука з квітами, дитяча гойдалка, іграшки), символічний малюнок «Едемський сад»; костюми; музичний супровід, фонограма.

І дія.

Входять двоє ведучих (учні старших класів). Фонограма «космічна» музика.

1-й ведучий. Мільйони років тому, в безодні Всесвіту, в темряві галактики під назвою «Чу¬мацький шлях» плила пуста та холодна Земля. Та ось почулося…(Фонограма «Хай станеться світло» (урочисто).

1-й ведучий. І, як розповідає найдавніша кни¬га на землі «Біблія», сталося світло. (Фонограма. «Нехай збереться вода з-попід не¬ба до місця одного, і нехай суходіл стане види¬мий. І назвав їх Бог море і земля. «Нехай вода ви-роїть дрібні істоти, птаство… Нехай земля ви¬дасть і земну звірину». І бачив Бог, що добре воно. (Урочисто). (Ведучий знімає завісу з малюнка, що зображує здійснене Творцем).

Фонограма. На сьомий день побачив Бог, що все створене у сяйві лагідного сонця дихало спокоєм і дивною красою. (Лірично).

2-й ведучий. В планетарно-космічних вимірах поняття «день» може означати тисячі, або навіть мільйони років. Та послідовність процесу творення — за науковими гіпотезами і за біблійним тлумаченням — однакові: спочатку виникла Земля, а потім життя на ній. Всі сходяться на тому, що колись, на зорі свого існування, Земля була пустою.

Питання до залу. Яким же чином на мертвій, абсолютно «стерильній» землі виникло життя, з’явилися організми, здатні до розмноження і розвитку?

Учень. Існує декілька гіпотез виникнення життя на Землі. Одна з них — це гіпотеза «стаціонарного стану», яка означає, що життя існувало завжди. «Гіпотеза панспермії» — це припущення того, що у Всесвіті повсюди поширені найпростіші живі організми.

II дія.

Фонограма «космічної» музики. Виходить «Земля» і двоє ведучих (учні середніх класів).

Земля. І мільйони років, невпинно летючи в галактиці Чумацький шлях, Земля мінялася, міцніла, набирала сили, прислухаючись до голосу величного бога Хроноса — бога часу.

1-й ведучий. Мабуть, це бог часу Хронос визначив найдавнішу еру в історії Землі, що тривала 4,5 мільярдів років тому, 900 мільйонів років і назвав її Ахейською. І саме в цю епоху з’являються зачатки життя.

А потім на Землі виникнуть найпростіші організми. І триватиме 2 тисячі мільйонів років Протерозойська ера.

2-й ведучий. І зовсім «недавно», за часів Палеозойської ери протягом 330 мільйонів років сформуються всі типи рослин і тварин. А ще «визначить» Хронос еру в 173 мільйони років і назве її Мезозойською, коли з’являться на Землі високорозвинені організми — ссавці.

Дівчинка (з лялькою вибігає з-за куліс до гойдалки). Ера, в якій ми живемо, Кайнозойська, наймолодша. Їй всього 65 мільйонів років.

Минули періоди палеогену і неогену… Я живу в антропогені і на «мою» честь — антрипо-людина — Хронос назвав цей період (гойдає ляльку на гойдалці). А скільки триватиме антропоген?

1-й ведучий. Скільки триватиме антропоген? Що прийде на зміну йому? І чи прийде? (Лунає один довгий тривожний дзвін).

2-й ведучий. Мільйони років триває життя на Землі. Одні організми народжуються, інші вмирають. Мільйони років триває процес мінералізації тваринних і рослинних організмів, що жили колись. І в результаті фотосинтезу утворились торф, вугілля, нафта, природний газ. Що це? Подарунок природи людям? Чи тіло і кров землі, які люди вважають своєю власністю.

rar

 Завантажити