Галілео Галілей як один з основоположників природознавства

Тип: Реферат.
Наука: Історія фізики.
Формат: docx.
К-сть сторінок: 15.
Короткий опис:

Зміст
Вступ
Боротьба за «коперніканські» погляди
Наукова діяльність Галілея
Висновок
Список використаної літератури

Вступ

Великий італійський учений Галілео Галілей (1564-1642) вів рішучу боротьбу за визнання вчення Коперника. Одночасно він розгорнув повстання по всьому фронті середньовічного світогляду попів, ченців і схоластів, закладаючи основи наукового методу пізнання природи. Галілей – один із засновників експериментальної науки про природу – природознавства.

Галілей народився в місті Піза в родині музиканта. Батько Галілея хотів зробити його лікарем, для чого направив в 1581 р. у Пізанський університет. Однак інтереси Галілея лежали в іншій області, і він, кинувши навчання, переїжджає у Флоренцію. Тут Галілей зайнявся вивченням математики й механіки і написав кілька робіт, присвячених механіці. В 1589 р. Галілей одержав кафедру в Пізанському університеті, а в 1592 р. – в університеті міста Падуя, де він працював до 1610 р. Протягом усього цього часу Галілей займався науковими дослідженнями в області фізико-математичних наук, а також технічними проблемами свого часу.

Галілей досить рано став супротивником механіки й астрономії Арістотеля. Учень Галілея – Вівіані свідчить, що Галілей, будучи ще в Пізі, спростовував вчення Арістотеля про те, що важкі тіла падають швидше, ніж легкі. По його свідченню, Галілей нібито навіть проводив досліди, кидаючи різні тіла з похилої вежі в Пізі для експериментального підтвердження помилковості думки Арістотеля. Про раннє критичне відношення до астрономії Арістотеля свідчить лист Галілея до Кеплера, написаний в 1597 р. У цьому листі він пише:

«Я вважаю себе щасливим, що в пошуках істини знайшов настільки великого союзника. Дійсно, боляче бачити, що є так мало людей, що прагнуть до істини й готових відмовитися від мінливого способу філософствування. Але тут не місце скаржитися на сумний стан нашого часу, я хочу лише побажати тобі удачі у твоїх чудових дослідженнях. Я роблю це тим охочіше, що вже багато років є прихильником вчення Коперника. Воно пояснило мені причину багатьох явищ, зовсім незрозумілих з погляду загальноприйнятих поглядів. Для спростування останніх я зібрав множину аргументів, але я не зважуюся опублікувати їх. Звичайно, я зважився б на це, якби було більше таких людей, як ти. Але так як людей мало, то я веду себе обережно».

Ці ЕРС генеруються в одному (звичайно машинному) джерелі живлення.

Аргументами в захист навчання Коперника, про які говорить у листі Галілей, минулого, імовірно, його нові відкриття в області механіки (пізніше він буде приводити їх у захист цього навчання).

Через 13 років Галілей мав нові аргументи, що підтверджують вчення Коперника. Вони ґрунтувалися вже на астрономічних відкриттях Галілея. В 1608 або 1609 р. Галілей довідався про винахід голландськими майстрами зорової труби й в 1609 р. сам сконструював таку трубу. Труба-телескоп Галілея мала опуклу лінзу-об’єктив і ввігнуту лінзу-окуляр. Вона давала більш ніж тридцятикратне збільшення. Спостерігаючи за небом за допомогою цього телескопа, Галілей зробив ряд найважливіших спостережень. Він відкрив, що поверхня Місяця – небесного тіла – нічим принципово не відрізняється по виду від земної поверхні. Подібно Землі, Місяць має гірські височини й западини.

Завантажити  Завантажити