Йоганн Кеплер

Тип: Реферат.
Наука: Астрономія.
Формат: docx.
К-сть сторінок: 15.
Короткий опис:

ЗМІСТ
ВСТУП
1. Біографія
1.1. Ранні роки 
1.2. Прага
1.3. Останні роки
2. Наукова діяльність
2.1. Астрономія
2.2. Математика 
2.3. Фізика
2.4. Оптика 
3. Кеплер і астрологія
4. Увічнення пам’яті Кеплера
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Біографія

1.1. Ранні роки

Йоганн Кеплер народився в імперському місті Вайль-дер-Штадт (в 30 кілометрах від Штутгарта, зараз – федеральна земля Баден-Вюртемберг). Його батько служив найманцем в Іспанських Нідерландах. Коли хлопцю було 18 років, батько вирушив у черговий похід і зник назавжди. Мати Кеплера, Катаріна Кеплер, містила трактир, підробляла ворожінням і траволікуванням.

Інтерес до астрономії з’явився у Кеплера ще в дитячі роки, коли його мати показала вразливому хлопчикові яскраву комету ( 1577), а пізніше – місячне затемнення ( 1580).

В 1589 Кеплер закінчив школу при монастирі Маульбронн, виявивши видатні здібності. Міські власті призначили йому стипендію для допомоги в подальшому навчанні.

В 1591 вступив до університету в Тюбінгені – спочатку на факультет мистецтв, до яких тоді зараховували і математику з астрономією, потім переходить на теологічний факультет. Тут він вперше почув про розроблену Миколою Коперником геліоцентричної системи світу і відразу став її переконаним прихильником.

Спочатку Кеплер планував стати протестантським священиком, але завдяки неабияким математичним здібностям був запрошений в 1594 читати лекції з математики в університеті міста Граца (нині в Австрії).

У Граці Кеплер провів 6 років. Тут вийшла у світ (1596) його перша книга «Таємниця світу» (Mysterium Cosmographicum). У ній Кеплер спробував знайти таємну гармонію Всесвіту, для чого зіставив орбітах п’яти відомих тоді планет (сферу Землі він виділяв особливо) різні «Платонова тіла» ( правильні багатогранники). Орбіту Сатурна він представив як коло (ще не еліпс) на поверхні кулі, описаного навколо куба. У куб у свою чергу був вписаний куля, який повинен був представляти орбіту Юпітера. У цю кулю був вписаний тетраедр, описаний навколо кулі, який представляв орбіту Марса і т. д. Ця робота після подальших відкриттів Кеплера втратила своє первісне значення (хоча б тому, що орбіти планет виявилися не круговими), тим не менш в наявність прихованої математичної гармонії Всесвіту Кеплер вірив до кінця життя, і в 1621 перевидав «Таємницю світу», внісши в неї численні зміни та доповнення

Книгу «Таємниця світу» Кеплер послав Галілею і Тихо Браге. Галілей схвалив геліоцентричний підхід Кеплера, хоча містичну нумерологію не підтримав. Надалі вони вели жваве листування, і ця обставина (спілкування з «єретиком» – протестантом) на суді над Галілеєм було особливо підкреслено як обтяжуюча провина Галілея.

Тіхо Браге також відкинув надумані побудови Кеплера, однак високо оцінив його знання, оригінальність думки і запросив Кеплера до себе.

В 1597 Кеплер одружується на вдові Барбарі Мюллер фон Мулек. Їх перші двоє дітей помирають у дитинстві, а дружина хворіє епілепсією. На довершення негараздів, в католицькому Граці починаються гоніння на протестантів. Кеплер занесений в список гнані «єретиків» і змушений покинути місто. Він приймає запрошення Тихо Браге, який до цього часу переїхав до Прагу і служить у імператора Рудольфа II придворним астрономом і астрологом.

Завантажити  Завантажити