Клавіатура

Тип: Реферат.
Наука: Інформатика.
Формат: doc.
К-сть сторінок: 31
Короткий опис:

Зміст
Вступ
1. Діагностика клавіатури
1.1 Принципи будови клавіатури
1.2 Пошук несправностей і ремонт клавіатури
1.3 Чищення клавіатури
2. Діагностика миші
2.1 Принципи будови миші
2.2 Пошук несправностей і ремонт миші
3. Діагностика трек болів
3.1 Встановлення, настройка, робота
Висновки
Використана література

Вступ

Для введення інформації до пам’яті комп’ютера існують спеціальні пристрої. Найуніверсальнішим є клавіатура, котра дозволяє вводити числову та текстову інформацію. Крім того, за допомогою клавіатури користувач може керувати роботою комп’ютера. До пристроїв введення належать також маніпулятори типу миша, трекболи. В курсовій роботі ми розглянемо їх будову, види несправностей і методи їх усунення.

Діагностика клавіатури

Клавіатура – один з найважливіших пристроїв комп’ютера, використовуване для введення у систему команд і даних. Розглянемо найважливіші типи клавіатур для PС сумісних комп’ютерів. Мова піде про принципи їх роботи, взаємодії з іншими частинами системи, а також про пошук і усунення несправностей.

За час, що пройшов з моменту випуску першої моделі РС, IBM розробила три типи комп’ютерних клавіатур, а Microsoft – ще одну. Вони стали промисловими стандартами яких дотримуються практично всі виробники сумісного устаткування. З явищем Windows 95 була створена модифікована версія 101 – клавішної клавіатури, що отримала назву 104 – клавішної розширеної клавіатури Windows.

Існують такі основні типи клавіатур:
– 83-клавішна клавіатура РС і XT;
– 84-клавішна клавіатура AT;
– 101-клавішна розширена клавіатура;
– 104-клавішна розширена клавіатура Windows.

1.1 Принципи будови клавіатури

У сучасних клавіатурах використовується декілька типів клавіш. У більшості клавіатур встановлені механічні перемикачі, в яких відбувається замикання електричних контактів при натисненні клавіш. У деяких клавіатурах високого класу використовуються безконтактні ємкісні датчики. У цьому розділі описуються різні типи перемикачів і детально розглядається конструкція кожного з них.

Найширше поширені контактні клавіатури. Існують наступні їх різновиди: 
• з механічними перемикачами; 
• із замикаючими накладками; 
• з гумовими ковпачками; 
• мембранні.

Механічні перемикачі

У механічних перемикачах відбувається замикання металевих контактів. У них для створення “дотикового” зворотного зв’язку часто встановлюється додаткова конструкція з пружини і пом’якшувальної пластинки. При цьому ви відчуваєте опір клавіші і чуєте клацання. Деякі компанії, наприклад Alps Electric, Lite-on і NMB Technologies, проводять цей тип клавіатури, використовуючи перемикачі фірми Alps Electric.

Механічні перемикачі дуже надійні, їх контакти зазвичай самоочищаються. Вони витримують до 20 млн. спрацьовувань і стоять другими по довговічності після ємкісних датчиків. Зворотний зв’язок у них просто чудовий.

Замикаючі накладки

Клавіші із замикаючими накладками широко застосовувалися в старих клавіатурах. Вони використовувалися в більшості старих сумісних клавіатур фірми Keytronics і ін. У них прокладка з пористого матеріалу з приклеєною знизу фольгою з’єднується з кнопкою клавіші.

При натисненні клавіші фольга замикає друкарські контакти на платі. Коли клавіша відпускається, пружина повертає її в початкове положення. При цьому пориста прокладка пом’якшує удар, але клавіатура стає дуже “м’якою”. Основний недолік цієї конструкції – відсутність клацання при натисненні (немає зворотного зв’язку), тому в системах з такою клавіатурою часто доводиться програмним чином виводити на вбудований динамік комп’ютера які-небудь звуки, що свідчать про наявність контакту. Фірма Compaq використовувала подібні клавіатури в своїх комп’ютерах. Відчуття від роботи на них суто індивідуальні.

Ще один недолік такої конструкції полягає в тому, що вона вельми чутлива до корозії фольги і забруднення контактів на друкарській платі. Якщо це відбувається, натискати клавішу іноді доводиться кілька разів, що, звичайно ж, діє на нерви. На щастя, чистити таку клавіатуру набагато простіше, ніж інші. Можна зняти друкарську плату і дістати доступ відразу до всіх накладок, а не виймати кожну клавішу окремо. Після цього можна почистити накладки і саму плату – клавіатура буде як новенька. Правда, через деякий час її знову доведеться чистити. Для запобігання корозії і поліпшенню електричного контакту скористайтеся спеціальним складом Stabilant 22a фірми D.w. Electrochemicals. Із-за відмічених вище недоліків клавіатури цього типу зараз практично не використовуються, їм на зміну прийшли конструкції з гумовими ковпачками.

Завантажити  Завантажити