Вчені навчилися пересувати мікропредмети за допомогою лазеру

Вченим чеського Інституту наукового приладобудування вдалося здійснити переміщення мікропредметів за допомогою зміни поляризації світла, спрямованого на них.

Конструкція створена дослідниками для дослідження, складається із мікроскопа, двох лазерів та комп’ютера, за допомогою якого проводиться керування поляризацією.

Дослідження вчених складалося із двох частин, у першій вони з попередньо настроєною поляризацією «захопили» мікропредмети та утримували їх на місці, а у другій при зміні поляризації привели їх у рух.

Під час досліду вчені змогли пересунути кульки розміром від 100 до 410 нм на десятки мікрометрів. Це неймовірно велике досягнення, оскільки раніше подібні маніпуляції проводились лише з атомами.

І хоча це дуже гучне наукове досягнення, переміщати за допомогою лазера великі тіла (авто чи навіть людей) неможливо. Для подібного переміщення буде потрібен великий та надпотужний лазер, який перш ніж перемістити предмет, просто знищить його.

Однак подібні технології все ж знадобляться людству – для створення мініроботів та маніпулювання біологічними клітинами в медичних дослідженнях.