Apple випала з першої трійки найдорожчих компаній світу

Apple випала з першої трійки найдорожчих компаній світу

Наприкінці 2018 року Apple втратила звання найдорожчої компанії в світі — її випередили Amazon і Microsoft. На даний момент лідирує Microsoft с капіталізацією $757,05 млрд. В Amazon — $740,35 млрд, в Google — $718,62 млрд, а в Apple — $680,91 млрд.

Причиною обвалу став опублікований главою компанії Тімом Куком лист до інвесторів, у якому він повідомив, що в Apple переглянули прогноз стосовно виручки за перший квартал 2019 року.

Компанія очікувала, що виручка становитиме від 89 до 93 мільярдів доларів, проте тепер прогнози знизилися до 84 мільярдів. Це сталося через раптове уповільнення продажів iPhone на ринках, які розвиваються і, особливо, в Китаї.

Кук наголосив, що менеджмент корпорації не був готовий до наскільки суттєвого уповільнення темпів економічного зростання, яке стало результатом торгових воєн між Китаєм і США.

У свою чергу аналітики впевнені, що причина провалу Apple у Китаї полягає не в торгових війнах між державами, а в тому, що компанію витісняють із ринку місцеві Oppo, Huawei і Xiaomi.