Дослідники показали комп’ютерну модель сонячного спалаху

Дослідники показали комп’ютерну модель сонячного спалаху

«Наша модель змогла охопити весь процес: від накопичення енергії в надрах Сонця до її досягнення поверхні, активізації корони і моменту вивільнення у сонячного спалаху,» — розповіли розробники.

Розробники приділили особливу увагу зображенню, щоб були чітко видні відмінності в щільності газу, тиску та інших характеристик Сонця.

Автори нової роботи відзначають, що вона стане основою для майбутніх моделей Сонця, допомагаючи своєчасно прогнозувати сонячну погоду.

Як видно на анімації, весь процес починається в верхній частині конвекційної зони — приблизно на 10 000 кілометрів нижче поверхні Сонця. Потім вихор піднімається до корони і поширюється на 40 000 кілометрів в сонячну атмосферу.

Всього існує п’ять класів сонячних спалахів, що залежать від потужності рентгенівського випромінювання. Є і шкала рівнів активності Сонця, яка налічує п’ять значень: зелений, жовтий, оранжевий, червоний і фіолетовий.

Спалахи на Сонці — не рідкість, тому в більшості випадків астрономи можуть передбачити потужність наступного спалаху. Зазвичай вони не роблять ніякого негативного впливу на роботу побутової техніки та здоров’я людини.

Попри те, що багато людей відзначають свою залежність від зміни погоди або спалахів на Сонці, ще немає наукових досліджень, що підтверджують зв’язок погоди і погіршення стану здоров’я.