Фізики запропонували альтернативну теорію зародження Всесвіту

Фізики запропонували альтернативну теорію зародження Всесвіту

На сьогоднішній день найімовірнішою теорією зародження Всесвіту є Великий вибух. Але зараз фізики стверджують, що є щось більше, ніж Великий вибух. Дехто припускає, що з іншого боку є дзеркальний всесвіт, де час рухається назад. Інші апелюють на користь Всесвіту, що відновлюється.

Так, фізики Тім А. Кословскій, Флавіо Меркато і Девід Слоан придумали нову модель Великого вибуху, вказавши, що порушення існування сингулярності (стан Всесвіту у Великого Вибуху, що характеризується нескінченною щільністю й температурою речовини) виникає через протиріччя у властивостях часу, які визначаються загальною теорією відносності.

Тож науковці переглянули модель розширення і скорочення простору, зосередившись на тому, що матерія простору відрізняється від структури простору та часу.

Вчені називають це явище - Янус-Пойнта (на честь римського бога з двома обличчями). Цей термін означає, що Всесвіт потрібно розглядати як двовимірний млинець до появи Великого вибуху, проте проходячи через Янус-Пойнт, матерія стає чотиривимірною і побудованою знизу вгору.

Щоправда, наразі цю теорію неможливо перевірити експериментальним шляхом, тому вона залишається теорією.