Летіти чи не летіти? NASA розглядає можливість відправки зонда на Титан

Летіти чи не летіти? NASA розглядає можливість відправки зонда на Титан

Команда вчених, що працюють над проектом під назвою Dragonfly, хоче об'єднати технологію наземних безпілотників і інструменти, відточені при дослідженні Марса, щоб досліджувати складні хімічні реакції, що відбуваються на найбільшому супутнику Сатурна.

Пізніше в цьому році NASA буде вибирати між цим проектом та іншим, метою якого буде збирати зразки матеріалу на кометі.

Місія Dragonfly, якщо її буде обрано, стартує в 2025 році і прибуде на Титан в 2034 році. Світ, який вона буде досліджувати, дивним чином нагадує Землю. На Землі сонячне світло живить органічне життя, що росте в полях і лісах; те ж сонячне світло викликає хімічні реакції в верхніх шарах атмосфери Титана, які створюють великі органічні молекули, які падають на поверхню супутника, подібно дощовій воді Землі. У той час як Земля має ландшафт з каменю, місцями покритий водою, ландшафт Титана складається з водяного льоду, покритого місцями органічними сполуками.

Знання цих характеристик Титану відомі головним чином з даних, зібраних місією Cassini і зондом Гюйгенс, який подорожував з Cassini і приземлився на Титані в 2005 році. Ці два космічних корабля повністю змінили уявлення вчених про Титан.

Атмосфера супутника в поєднанні з його низькою гравітацією робить можливим розміщення безпілотного апарату на такому далекому об'єкті. Дрон Dragonfly зможе легко підніматися з поверхні Титана і перелітати на нові місця для дослідження, використовуючи ядерне джерело енергії.

Команда Dragonfly представила детальний концептуальний звіт в грудні і очікує рішення від NASA цього літа. Члени команди заявили, що вважають переконливими аргументи на користь досліджень, які може виконати місія.