Нове дослідження показало, що білявки мають складніший генетичний код

Нове дослідження показало, що білявки мають складніший генетичний код

Вчені виявили, що жінки з білявим волоссям мають складний генетичний код. Для білявок, які мають такий колір від природи, потрібно близько 200 генетичних варіантів. Такого висноку дійшли вчені з Відділу генетики людини і Ради медичних досліджень в США.

Вони провели масштабне дослідження, в якому взяли участь 39 397 білявих жінок і чоловіків європейського походження. Фацівці мали гіпотезу, що усі вони мають базову генетичну структуру. Однак це виявилося не так. 

Вчені з'ясували, що для справжнього нефарбованого світлого волосся потрібно близько 200 генетичних варіантів. Для порівняння: власники каштанового волосся мають лише 60 варіантів, а руді ще менше.

Також вчені з'ясували, коли та чому виникли люди з білявим волоссям. Вони стверджують, що блонд розвинувся через необхідність видялися серед інших. А з'явилися такі люди в кінці льодовикового періоду, коли жінки перевершували чоловіків. Про це свідчать результати лабораторних дослідження та вивчення ДНК.

Вчені також проведели експерименти та спостереження й підтвердили, що світловолосі представниці слабкої статі здатні швидше і точніше вирішувати поставлені завдання.