В Карпатах впав метеорит. Відео

В Карпатах впав метеорит. Відео

У високогірному селищі Замагора в Карпатах на подвір'я селянину впав метеорит. Від гуркоту в господаря позакладало вуха, а від самого інциденту мало не згорів гараж.

Чоловік показав звичайний на перший погляд камінь і розповів неймовірну історію.

“Це було схоже на спалах  світла чи  фар, я подумав – машина їде довкола хати. А потім – удар. Приблизно такої сили, наче смерека впала”, – каже мешканець с. Замагора Богдан Генсецький.

На той час чоловік порався надворі біля машини, від звуку удару у чоловіка аж вуха заклало. Богдан розповів, що спочатку подумав, що це хтось так пожартував, а може й гранату кинув. Чоловік вибіг на дорогу шукати хуліганів, коли побачив, як палає гараж.

“Я вогонь загасив, а це шипить. Я тоді в сніг лопатою виніс. Остивало довго, десь 3-4 години”, – каже селянин.

Селяни відразу припустили – щось прилетіло з космосу, і воно дуже схоже на метеорит. Сокирою Богдан навіть намагався розколоти його, аби подивитися, що усередині – але марно.

Журналісти показали камінь науковцям – проконсультувати погодилися фахівці Технічного університету нафти і газу, а саме професор кафедри екології ІФДТУНГ Олег Адаменко. Він підтверджує, що в Замагорі впав метеорит – швидше за все, йдеться про хондрит вагою майже 2,5 кг. Це найпоширеніший тип кам’яних метеоритів.