В центрі нашої галактики знайшли "блукаючу" чорну діру

В центрі нашої галактики знайшли "блукаючу" чорну діру

Співробітники Національної астрономічної обсерваторії Японії вважають цей об'єкт чорною дірою, що за розмірами схожа на Юпітер і має масу у 30 тис. разів більшу за сонячну. На доказ її існування вчені навели обертання газу навколо цього невидимого масивного об'єкта.

«Коли я вперше побачив дані, які отримував телескоп ALMA, я дуже зрадів. Хмари газу рухалися в цьому куточку космосу не безладним чином, а за якимись орбітами, що вказало на існування невидимого об'єкта з величезною масою», — заявив науковець обсерваторії Шунья Такекава.

Автори припускають, що ця чорна діра розташована на відстані близько 20 тис. світлових років від центру Чумацького Шляху. Астрономи вважають, що існують ще дві потенційні чорні діри середнього розміру, які «ховаються» поруч з центром галактики.

Існування чорних дір середнього розміру поки не доведено. Як правило, чорні діри бувають або набагато меншими і легшими, або, навпаки, набагато більшими. Доказ існування чорних дір середніх розмірів, над яким працюють японські вчені, може стати серйозним проривом у вивченні цих об'єктів.