Вчені припускають існування паралельного Всесвіту зі зворотнім часом

Вчені припускають існування паралельного Всесвіту зі зворотнім часом

Наш Всесвіт може бути лише "дзеркальним відображенням" паралельного світу, створеного з антиматерії, який мчить у зворотньому напрямку від Великого вибуху за шкалою часу.

Революційна теорія, запропонована канадськими вченими з Інституту теоретичної фізики, допомагає вирішити кілька парадоксів, які не мають пояснення в сучасній науці.

Відповідно до нової моделі, в момент Великого вибуху утворилося два "симетричних" Всесвіти. В одному - там, де живуть люди, - час тече звичним чином, а в іншому - дзеркальному - з такою ж швидкістю віддаляється в минуле.

Канадським фізикам потрібно доопрацювати ще чимало деталей нової теорії, але в цілому їх робота не викликає очевидних протиріч і була опублікована в журналі Американського фізичного товариства.

Згідно з прийнятою на сьогоднішній день теорією, весь наш Всесвіт - простір, час і маса/енергія - з'явилися в результаті Великого вибуху і відтоді, ось вже майже 14 млрд років, розширюється і охолоджується. З елементарних часток поступово утворилися атоми, а вже з них - всі відомі речовини, включаючи зірки і людей.

Еволюцію Всесвіту і його властивості вивчає спеціальна наука - космологія, заснована на загальній теорії відносності Ейнштейна і Стандартної моделі. Проте ні та, ні інша не можуть пояснити, чому, наприклад, у видимій частині Всесвіту так багато речовини і так мало антиречовини - адже в теорії їх повинно бути порівну.

Для вирішення цього парадоксу, відомого як Баріонна асиметрія Всесвіту, було запропоновано кілька гіпотез, в тому числі за рахунок темної матерії і чорних дірок.

Пояснення, запропоноване канадцями, куди простіше і дозволяє пояснити всі спостережувані явища, не порушуючи вже існуючих теорій.

Нова модель передбачає, що Великий вибух став точкою симетрії, по різні сторони якої Всесвіт і Антивсесвіт розлетілися в часі. Так само, як одночасно з народженням електрона у вакуумі на світ з'являється його античастинка позитрон.

Прорахувавши всі можливі пари, фізики прийшли до висновку, що Антивсесвіт повинен бути надзвичайно схожим на наш. Проте не є його точною копією (в повній відповідності з квантовим принципом невизначеності).

Останнє уточнення дозволяє фізикам уникнути складних філософських питань - наприклад, про свободу волі. Адже в іншому випадку те, що відбувається в паралельному Всесвіті повинно було б дзеркально відображатися в нашому - або навпаки.