Вченим вперше вдалося виростити людські судини

Вченим вперше вдалося виростити людські судини

Це відкриття позитивно вплине на багато досліджень в області лікування цілого ряду судинних проблем, в тому числі і діабету. А в недалекому майбутньому фахівці зможуть ще швидше і надійніше випробовувати різні ліки. Можливість створювати кровоносні судини людини в формі органоїдів зі стовбурових клітин вкрай важлива, оскільки практично кожен орган в нашому тілі пов'язаний із судинною системою.

Дослідники, в свою чергу, отримають можливість виявити причини та знайти кошти для лікування більшості судинних хвороб, включаючи вікову слабоумство, порушення серцево-судинної системи, рак і деякі метаболічні розлади. Органели представляють собою тривимірні структури, які вирощуються зі стовбурових клітин. Їх завданням є точне повторення анатомії органів, щоб за допомогою цих органоїдів вчені могли вивчати різні аспекти анатомії в лабораторіях.

Сьогодні в світі від діабету страждає близько 420 млн чоловік, і багато симптомів цієї хвороби є результатом змін в кровоносних судинах, що негативно впливає на циркуляцію крові і постачання тканин киснем. Незважаючи на таку кількість хворих на діабет, медицині досі майже невідомо, яким чином змінюються судини у діабетиків. Відкриття способу вирощування кровоносних судин в лабораторних умовах напевно зможе допомогти заповнити цю прогалину.