Американські вчені відкрили дві суперщільні галактики

Двома американськими вченими було відкрито дві супещільні галактики. Небесні об’єкти мають кулясту форму скупчення зірок, які надают їм дуже велику яскравість. Щільність відкритих галактик настільки велика, що в них постійно стаються космічні зіткнення небесних тіл. Життя в цих галактиках не можливе через випромінювання, яке вбивало б все живе.

Два астрофізика з Університету штату Каліфорнія виявили дві надщільні галактики, які раніше не були відомі науковому світу.

Відкриті галактики отримали назви M59-UCD3 та M85-HCC1. Щільність першої у 10 тисяч раз більша ніж в галактиці Чумацький Шлях. Натомість щільність другої більша в мільйон разів ніж в нашій галактиці.

Вчені зазначають, якщо подивитися на зоряне небо із центру недавно відкритої галактики, то можна було б побачити світлий сліпучий екран. Також, науковці прогнозують, що в цих галактиках постійно стаються космічні катастрофи, оскільки відстань між небесними тілами в суперщільних галактиках за космічним розміром є дуже мізерною. Тому ці галактики не мають умов придатних для зародження життя. M59-UCD3 і M85-HCC1 вчені віднесли до класу надкомпактних карликових галактик.

Джерело: uapress.info