Науковці вперше зафіксували полярне сяйво за межами Сонячної системи

Об’єктом дослідження науковців виявився коричневий карлик LSR J1835 + 3259, який знаходиться на відстані 18,5 світлових років від Сонця.

Вперше астрономи зафіксували зоряне сяйво поза межами Сонячної системи, спостерігаючи за вищезгаданим карликом із сузір’я Ліри.

«Ми повідомляємо про результати одночасних спектроскопічних спостережень в радіо і оптичному діапазонах об’єкта, який знаходиться в самому кінці головної послідовності зірок, між зірками і коричневими карликами, і від якого ми зареєстрували радіо і оптичне випромінювання полярних сяйв, викликаних магнітосферними потоками», – розповіли дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту.

Вчені розповіли, що використовували радіотелескоп Very Large Array в Нью-Мексико, телескоп Хейла в Каліфорнії і телескопи обсерваторії Кека на Гаваях.

Коричневі карлики мають назву «зірки, які не відбулись», адже вони більші за планети, а їх маса занадто мала для того, щоб відбувались термоядерні реакції. Останні відбуваються на Сонці та усіх інших зірках. Тому замість спалахів, як на Сонці, через перез’єднання магнітних ліній і виникають явища, які досить схожі на полярні сяйва на Землі.

Джерело: uapress.info