Новий норвезький дрон здатний з легкістю перевозити людей

Норвезька компанія Griff Aviation, що займається проектуванням і розробкою дронів, представила нову серію безпілотників, які з легкістю можуть підняти в повітря одного або навіть двох людей. Перша модель серії отримала назву Griff 300. Дрон забезпечений вісьмома великими пропелерами, а разом з оснащенням він важить трохи більше 75 кілограмів. Але при цьому він здатний підняти в повітря до 225 кілограм додаткового вантажу і пропрацювати з таким навантаженням до 45 хвилин. Цього цілком вистачить, щоб транспортувати людину на досить велику відстань.

Дрон управляється дистанційно зі спеціального наземного пульту. За додаткову плату виробник встановлює на безпілотник спеціальну мобільну станцію, яка дозволить оператору контролювати його політ від першої особи. Крім цього, на дрон також можна встановити ряд інших додаткових «примочок» за бажанням замовника. Наприклад, обладнання для пошукових або навіть пожежних робіт. Це робить дрон по-справжньому корисним пристроєм для різних спеціальних служб.

«Нашою метою є надання замовникам оптимального користувальницького інтерфейсу, а також можливості контролю за дроном з зручного наземного пункту. Якщо клієнт забажає, ми можемо обладнати цей пункт таким чином, що він буде схожий на кабіну вертольота, з усіма необхідними приладами, зручним кріслом, картою, телеметрією і так далі. Ми самостійно виготовимо і встановимо все це», – ділиться з пресою президент Griff Aviation Йохан Холланд.

В даний момент норвезька компанія працює над ще більш потужною версією безпілотника, яка зможе піднімати в повітря до 800 кілограмів вантажу. І на цьому інженери зупинятися не збираються. У майбутньому вони планують піднімати планку середньої вантажопідйомності все вище і вище.