Підтримуючи будування Тридциятиметрового телескопу, Гавайський губернатор закликає закрити деякі інші

Намагаючись розв’язати проблему, пов’язану с побудовою гігантського Тридциятиметрового телескопу на вершині самої высокої гори в Тихому океані, губернатор Гаваїв Девід Айг закликав ліквідувати четверту частину телескопів, які уже там розміщені.

На днях Айг підтвердив свою підтримку, щодо побудови Тридцатиметрового телескопу, вартістю $1,55 млрд, на висоті 193 метрів нижче 4205-метрової вершини Мауна-Кеа на Великому острові Гаваї.

На даний момент будівницвто призупенене, оскільки корінні мещканці Гавайських островів протестуют і заблокували доступ до будівельної площадки, так як вважають дану гору святою.

Однією із умов породовження будівництва Тридцятиметрового телескопа, яку висунув Айг, щоб будівництво пройшло в запланований час, це ліквідіція четвертої частини із 13 телескопів Гавайського університету, розміщенних на даний момент на горі.

Також чиновник запропонував, щоб університет повернув під державну власність 4000 гектарів землі, яку він не використивує. Раніше протестувальники заявляли, що ніякого компромісу щодо будування Тридцятиметровго телескопу не може бути, але можливо саме ця заява заставить їх поступитись.

Тридцятиметровий телескоп

Будівництво Тридцятиметрового телескопу, екстремально великого телескопу нового покоління з 30 метровим сегментним дзеркалом, почалось в жовтні минулого року і планується до завершення в 2022 році.