Супутники Плутона – Нікта і Гідра насправді існують!

Звичайно, вони і раніше існували, але з моменту відкриття в 2005 році, окрім двох яскравих цяток на знімку космічного телескопа Габбла, який саме вони мають вигляд ніхто навіть не здогадувався. Та завдяки місії космічного зонда Нові обрії їх зовнішній вигляд став відомий усім.


Плутон і його супутники

Нікта має вигляд полуничної квасолини з розмірами в 42 кілометри в довжину та 36 км в ширину. Гідра дещо більших розмірів – 55х40 км і має два великих кратери (на фото один повністю освітлений Сонцем, а інший майже повністю схований в тіні). Різниця в яскравості супутників залежить, скоріш за все від відмінностей в складі їх поверхонь.

Нікта і Гідра

Як відомо Плутон має п’ять супутників але очікувати на зображення ще двох – Кербера і Стікса, варто не раніше жовтня 2015 року. Знімки найбільшого супутника карликової планети Харона було передано зондом Нові обрії ще раніше, разом зі знімками Плутона.

Всі супутники Плутона були утворені в результаті так званого «великого зіткнення», яке колись давно відбулось між Плутоном і іншим планетарним об’єктом. Подібний сценарій відбувся і з Землею, в результаті чого з’явився Місяць. У випадку із Плутоном більша частина відірваної маси утворила Харон, а інші залишки утворили ще чотири супутники.

Плутон та його супутники