Телескоп Габбл зафіксував процес злиття двох галактик

Злиття галактик одне із самих рідкісних і цікавих явищ в нашому Всесвіті, яке дає вченим краще зрозуміти як розвиваються галактики, та які при цьому в них відбуваються внутрішні процеси.

Одна із останніх фотографій космічного телескопу Габбл показує дві галактики, що майже повністю завершили процес злиття. Об’єкт під назвою NGC 6052 довгий час вважався неправильною галактикою, поки Габбл не дозволив поглянути на нього краще. Галактика находиться на відстані 230 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Геркулеса.

NGC 6052

Злиття галактик відбувається дуже повільно і дуже рідко, лише близько 3% галактик у видимому Всесвіті можуть злитися. Даний процес являється неймовірно красивим, при зближенні двох галактик, вони починають рухатися по спіралі одна навколо іншої, при цьому повільно руйнується їх регулярна структура і вони зливаються в єдиний об’єкт.

Процес злиття галактик

Процес злиття відбувається дуже повільно і при цьому майже всі об’єкти в галактиках зможуть пережити його і можливо навіть «не відчути». Більшість зір продовжить світити так само, однак велика частина їх змінить орбіту.

Однак, злиття галактик – це не лише змінення форми і структури, під час такого процесу газ в оболонках галактик стискається, в результаті чого починається процес активного формування нових зір. NGC 6052 зливається уже близько 400 мільйонів років і за весь цей час в ній появилось близько 17 млрд нових зір з масою Сонця. Близько половини зір (можливо навіть більше) в новоутвореній галактиці появилось під час процесу злиття.

Злиття NGC 6052 продовжиться ще багато мільйонів років, а можливо і мільярди, і кінцева її форма буде значно відрізнятися від галактик, які розпочали даний процес.