В Японії заявили про запуск найпотужнішого лазера у світі

Японія представила найпотужніший лазер у світі для виробництва енергії, що зможе дати в 1000 разів більше енергії для споживання у всьому світі. Дослідники стверджують, що енергія променя зможе запустити мікрохвильову піч протягом двох секунд.

Вчені Японії встановили рекорд по виготовленню найпотужнішого лазера. Він виробляє 2 петаватт енергії – це 2 квадрильйона Вт – за допомогою пристрою, відомого як лазер для швидкозапалювального експерименту (LFEX).

Лазер LFEX

Вчені стверджують, що потужність променя, який назвали «Death Star», еквівалентна до 1000 разів загального світового споживання електроенергії.

Розташований в університеті Осаки, лазерний проектор LFEX має довжину близько 100 м, і поєднує в собі чотири ретельно розташовані скляні «лампи» для посилення лазерного променя кожного разу, коли він проходить по всій довжині пристрою.

Ця установка дозволила команді виробляти неймовірно концентровану кількість енергії, споживаючи лише пару сотень джоулів енергії.

Дослідники стверджують, що енергія, яка використовується для самого лазерного променя, буде на стільки потужною, що зможе запустити мікрохвильову піч протягом приблизно двох секунд.

Раніше світу був відомий лише лазер, що виробляє 1 петаватт енергії. Він був створений в Університеті штату Техас в Остіні.

Варто зазначити, що петаваттні лазери працюють лише у вакуумі, тому що вони іонізують повітря, з яким вони вступають в контакт. Таким чином його не можна порівнювати з високоенергетичними лазерами, які використовуються для військових дій.

Джерело: uapress.info