Вчені знайшли найхолодніше місце у Всесвіті

Група вчених-дослідників з декількох американських лабораторій з’ясувала нові подробиці про туманність Бумеранг, яка вважається найхолоднішим місцем у Всесвіті.

Вчені з Лабораторії реактивного руху (США), Технічного університету Чалмерса (Швеція) і обсерваторія ALMA (Atacama Large Millimeter Array, Чилі) провели дослідження і з’ясували, яке місце є найхолоднішим у Всесвіті.

Центр туманності Бумеранг сформований областю 1740 на 275 астрономічних одиниць. Вчені припускають, що там можуть існувати великі частинки міліметрового розміру з температурою 20-30 кельвінів (від -253 до -243 градусів Цельсія).

Температура туманності нижча, ніж у реліктового випромінювання, що залишилося від Великого Вибуху. Його температура, за оцінками вчених, становить приблизно 2,7 градуса Кельвіна.

«Туманність Бумеранг була утворена червоним гігантом, який інтенсивно позбувається від своєї матерії. Мова йде про зірку, яка до початку процесу скидання матерії в навколишній простір була в чотири рази масивніша, ніж наше Сонце», — розповідають автори дослідження.