Робота з джерелами літератури під час написання статті є важливим етапом, який потребує особливої уваги. Попередній аналіз літературних джерел посприяв визначенню специфіки вивчення поставленої проблематики, визначення існуючих прогалин. Такий підхід сприяє формуванню новизни майбутньої роботи у результаті вивчення специфіки раніше опублікованих статей. За допомогою попереднього аналізу списку літератури можливо виявити різницю між існуючими дослідженнями, синтезувати нові підходи дослідження, забезпечити логічне вивчення проблеми. Також вивчення джерел літератури сприяє визначенню аспектів практичного застосування теми, розумінню різних підходів до розвитку дослідження.

Під час написання наукових статей для Scopus, WoS слід орієнтуватися на джерела літератури, які були опубліковані за останні 3-5 років (80%). При цьому у статті мають використовуватися іноземні джерела, що індексуються в журналах із БД скопус та вос. Вибір джерел літератури повинен точно відповідати тематиці роботи та виключати використання статей із журналів, які не відповідають його основним завданням. Наприклад, стаття з екосистем може бути опублікована в журналі з культури, що може підтверджувати недобросовісне рецензування. Некоректно підібрані джерела літератури можуть вплинути якість нового дослідження.

Вибір джерел літератури має виключати фальсифікацію даних (наприклад, вказівка невірного року – замість 2005 р. вказати 2025 р.); використання помилок у прізвищах, що призведе до відсутності неточностей у цитуванні; використання невідповідних джерел літератури, що спрямовано на підвищення рейтингу колег тощо. У роботах слід виключати самоцитування (допустимий відсоток 8%), що може спричинити неоригінальність представленого матеріалу. Самоцитування має ґрунтуватися на відповідності представленого матеріалу темі дослідження внаслідок необхідного доповнення наявних даних.

Важливе значення, крім точної відповідності вибраних джерел літератури для написання наукової роботи, має і коректність їхнього оформлення. Одним із найпоширеніших стилів оформлення літератури є APA 6th – American Psychological Association. Стиль APA відрізняється універсальністю оформлення літературних джерел, якими передбачено вказівку даних авторів, року публікації, назви статті, назви журналу, номерів тому (випуску), номерів сторінок. Приклад оформлення статті з журналу відповідно до стилю APA 6th наведено нижче:

Elahi, M., Khosh Kholgh, D., Kiarostami, M. S., Oussalah, M., & Saghari, S. (2023). Hybrid recommendation by incorporating the sentiment of product reviews. Information Sciences, 625, 738-756. doi:10.1016/j.ins.2023.01.051

Цитування джерела літератури у тексті повинно бути наступним: (Elahi et al., 2023).

Ще одним прикладом оформлення джерел літератури у статтях із журналів Scopus та WoS є стиль Harvard (Гарвард) – британський стандарт. Harvard Referencing Style є класичним стилем оформлення літератури, що відображає можливість цитування джерела як у самому тексті, так і наприкінці роботи. Він найбільш поширений серед статей по гуманітарним та соціальним наукам, що пов’язано з необхідністю обґрунтування теоретичного матеріалу внаслідок підкріплення відповідними джерелами літератури. Приклад оформлення наукової статті відповідно до стилю Harvard (Гарвард) – британський стандарт:

ELAHI, M., KHOSH KHOLGH, D., KIAROSTAMI, M.S., OUSSALAH, M. and SAGHARI, S., 2023. Hybrid recommendation by incorporating the sentiment of product reviews. Information Sciences, 625, pp. 738-756.

Vancouver (Ванкувер) також може використовуватися для оформлення джерел літератури у наукових статтях, що найчастіше застосовується у медичних роботах та статтях з фізики. У тексті цитування джерел літератури має бути представлене у вигляді порядкового індексу, який може бути відображено просто цифрою або цифровою в квадратних (круглих) дужках. Цитування статті в журналі матиме такий вигляд:

Elahi M, Khosh Kholgh D, Kiarostami MS, Oussalah M, Saghari S. Hybrid recommendation by incorporating the sentiment of product reviews. Inf Sci 2023;625:738-756.

Існують й інші стилі оформлення джерел літератури (Chicago, NLM — National Library of Medicine, MLA тощо), які прийняті у наукових статтях. Важливість обраних джерел літератури проявляється у можливості надання унікального дослідження, проведені результати якого раніше ніде не було опубліковано.