
Рисунок 1. Приклад графічної анотації (Senev et al., 2021)
Senev, A., Van Loon, E., Lerut, E., … Emonds, M.-P., Naesens, M. (2021). Risk factors, histopathological features, and graft outcome of transplant glomerulopathy in the absence of donor-specific HLA antibodies. Kidney International, 100(2), 401–414. doi:10.1016/j.kint.2021.01.029
Подача статті на рецензування часто супроводжується використанням графічної анотації. Графічна анотація (Graphical Abstract) представляє собою візуальне відображення основних результатів, що сприяє полегшеному розумінню статті. Такий підхід до відображення інформації сприяє розумінню складних концепцій, які були встановлені під час дослідження.
Графічна анотація повинна бути чітко побудована, що забезпечує якісне сприйняття матеріалів на основі розробленого дизайну та ескізу. Графічна анотація має відображати оригінальність дослідження та виключати зв’язок із іншими роботами. Графічна анотація подається у формі схематичного зображення чи ілюстрації, що відображає певну інфографіку, модель, діаграму й т.д., що сприяє легкому сприйняттю інформації й включає мінімальну кількість тексту.
Під час розробки графічної анотації увагу необхідно звернути на унікальний візуальний стиль, який безпосередньо пов’язаний із дослідженням. Усі використані графічні елементи мають бути пов’язані між собою для збереження чіткої наукової концепції. Також увагу необхідно звертати на кольорову гаму, яка впливає на естетичне візуальне сприйняття.
Вимоги до створення графічної анотації можуть бути різними, але найбільш поширений розмір – 1200 x 628 пікселів. Мінімальна роздільна здатність має бути 300 dpi. Якщо ж використовується текст, необхідно орієнтуватися на розмір 12-16 пунктів, шрифт Arial для забезпечення високого рівня читабельності. Формат файлу з графічною анотацію може бути PNG, JPG або PDF. Створення графічної анотації можливе за допомогою Adobe Illustrator, Canva, BioRender та інших подібних програм у залежності від специфіки журналу та особливостей статті.
Таким чином, графічна анотація має позитивне значення не лише для розуміння ідеї статті на основі візуального сприйняття, але й сприяє збільшенню кількості переглядів. Це дозволяє підвищити кількість цитування та зростання h-індексу. За допомогою графічної анотації можливо й подолати термінологічні бар’єри за допомогою візуалізації.