Під час використання стандартної структури IMRAD у науковому дослідженні, крім основних розділів Introducton (вступ), Methods (методи), Results (результати) та Discussion (Обговорення), можуть бути виділені й додаткові. Додаткові розділи включають теоретичну інформацію, яка сприяє детальному вивченню теми. Ці розділи можуть бути представлені “Теоретичним оглядом”, “Оглядом літератури”, “Постановкою завдань”, “Рекомендаціями” і т.д. Також окремими пунктами може бути виділена додаткова інформація в основних розділах.

Розділ «Огляд літератури» у статті спрямований на відображення та аналіз опублікованих досліджень у вибраному напрямку з метою визначення наявних прогалин.

Інформація у розділі має точно співвідноситися з темою дослідження, розкриваючи найбільш схожі варіанти проведених досліджень. Наприклад, якщо у статті розглянуто особливості розвитку живопису українських митців із французькими живописцями, «Огляд літератури» має включати специфіку досліджень у цьому напрямі, а також враховувати вивчення особливостей взаємодії українських митців з митцями з інших країн, не орієнтуючись лише на Францію. Такий підхід дозволить вивчити можливі варіанти дослідження та виділити існуючі підходи, які будуть трансформовані у новій роботі. «Огляд літератури» також може поєднуватися із розділом «Вступ» та відображати існуючі підходи до дослідження обраної авторами тематики.

«Теоретичний огляд» є додатковим розділом, який зустрічається окремо значно рідше, ніж «Огляд літератури». У «Теоретичному огляді» може бути наведена додаткова інформація про розкриття загальних відомостей вибраної тематики, яка відсутня у вступі. Розділ «Теоретичний огляд» сприяє розподілу широкого надання інформації у вступі для кращого сприйняття. У розділі може бути подано додатковий аналіз теми, обґрунтовано додаткові теоретичні аспекти, термінологію тощо. Включення «Теоретичного розділу» до статті сприяє деталізованому опрацюванню теоретичної частини дослідження.

Додатковий пункт «Постановка завдань» може бути зазначений після «Огляду літератури» або включений до «Вступу». Необхідність цього пункту полягає в короткому обґрунтуванні основної проблематики дослідження, яка точно взаємопов’язана з результатами. Також у цьому пункті слід позначити мету роботи відповідно до теми дослідження та обґрунтувати поставлені перед авторами завдання. Поставлені завдання мають відповідати результатам дослідження, включаючи конкретизацію отримання певного параметру.

Додатковий розділ «Рекомендації» може формуватися після «Висновків». Розділ сприяє розумінню деталізації практичної значущості роботи, і навіть переваг, отриманих на основі проведеного дослідження.

Додатковим розділом може бути «Висловлення подяки» (Acknowledgments), якщо це передбачено певним дослідженням. У розділі «Висловлення подяки» можливо вказати інформацію про джерела фінансування, грантові дані, на яких базувалося дослідження. Також у розділі може бути вказана подяка окремим фахівцям, які сприяли розкриттю інтелектуального змісту статті (допомога в інтерпретації даних, виборі лабораторії для дослідження тощо).

У статті можуть бути виділені додаткові підпункти в основних розділах, що сприятиме деталізації інформації. Наприклад, у розділі методології можуть бути виділені підпункти “Research design” (сприяє опису етапів роботи, ґрунтуючись на певних методах), “Sample” (вказуються дані про респондентів дослідження), “Statistical processing” (авторами може бути представлений опис підходів до обробки числових результатів роботи). Може бути представлений ще пункт “Data collection”, у якому надана інформація про підходи отримання даних від респондентів або інших джерел для проведення дослідження. Підпункт “Ethical issues” сприяє відображенню етичних питань, якими керувалися автори під час написання статті; вказівку інформації про отримані дозволи на проведення дослідження, отримання даних (наприклад, результати проведеного лікування у медичних статтях). Обмеження дослідження можуть бути подані у пункті «Наукові обмеження», що сприяє визначенню майбутніх перспектив отриманих результатів. Розділ методології може містити множину підпунктів або відображати цілісну інформацію, що може бути передбачено вимогами для авторів окремо вибраного журналу.

Додаткові розділи у статті сприяють детальному наданню інформації для розкриття окремого питання. Однак їхня необхідність або відсутність залежить від вимог журналу.