Тип наукової статті залежить від опису дослідження та особливостей розкриття певних деталей. Він має вплив на вибір певної структури статті, яка регулюється окремими вимогами журналів.

Оригінальна або дослідницька стаття є найбільш поширеним типом наукових робіт. Такі статті спрямовані на поєднання теоретичних матеріалів і результатів експериментів, що включає детальний опис методів та отриманих результатів. Оригінальна стаття обов’язково включає експеримент, аналіз чи спостереження за конкретними критеріями, що забезпечує проведення повноцінного дослідження.

Оглядові статті відображають аналіз теоретичних особливостей, що виключає наявність використання оригінальних результатів. Оглядові статті спрямовані на обґрунтування існуючих тенденцій у певному напрямку дослідження. Це дозволяє проаналізувати та систематизувати наявні дослідження та виявити прогалини для відкриття нових дослідницьких напрямків.

Методологічні статті дозволяють сприймати нові методи, інструменти дослідження у науковій сфері. Основна задача методологічних статей спрямована на роз’яснення нових підходів до реалізації конкретних досліджень й подальшого внесення їх у наукову роботу.

Публікація клінічних випробувань значно відрізняється від оригінальних статей. Клінічні випробування відображають лише конкретні результати без додаткового теоретичного опису, які було отримано для певної групи пацієнтів та використовуються для медичного напрямку статей. Такі статті більше спрямовані на відображення методологічних особливостей, які включають детальний опис респондентів (пацієнтів), умови їхньої участі в дослідженні, застосовані препарати чи особливості лікування. У результати статті необхідно включити позитивний чи негативний вплив від проведеного дослідження.

Рецензії чи критичні огляди переважно не мають розділів й відображають аналіз певного твору, книги, фільму, предмету мистецтва тощо. Аналіз може відображати позитивні особливості або ж критичні моменти, що включатиме певні рекомендації. Під час включення рекомендацій у статтю необхідно враховувати різні точки зору, що матиме позитивне значення для публікації статті.

Типи статей можуть бути й іншими (кейс-стаді, короткі повідомлення, клінічні приклади тощо), але вони безпосередньо пов’язані з описаними вище типами. Проаналізовані типи статей можуть публікуватися не у всіх журналах і залежать від їхньої специфіки. Але кожна із типів статей повинна включати оригінальні підходи до дослідження, відображаючи унікальність представленої роботи.