У наукових статтях необхідно дотримуватися етичних стандартів, які можуть бути спрямовані на уникнення потенційних конфліктів інтересів, викладення оригінальних досліджень. Це сприяє відображенню достовірності дослідження та його визнання у науковій спільноті.

У першу чергу увагу необхідно звертати на відсутність конфліктів інтересів, які можуть виникати зі співавторами статті чи іншими вченими. Конфлікт інтересів зі співавторами може бути пов’язаний із маніпулюванням результатів у виборі наукової теорії, яка не відповідає певному дослідженню й для отримання особистої вигоди. Але такий підхід може вплинути на об’єктивність отриманих результатів. Конфлікт інтересів може виникнути внаслідок невідповідності ролей авторів під час написання статей, оскільки участь авторів у статті була різною. Конфлікт інтересів може виникнути й під час публікації статті, що пов’язано із попередньою взаємодією з редакторами чи рецензентами журналів. Для цього необхідно забезпечити незалежність проведення дослідження та вибирати для публікації журнал з незалежними рецензентами та редакторами.

Важливою ознакою дотримання етики наукової публікації є оригінальність дослідження. Це пов’язано з відсутністю використання опублікованих ідей у власному дослідженні, спотворенні результатів. Дотримання етичних стандартів можливе внаслідок підвищення прозорості власних досліджень. Опубліковані матеріали можуть використовуватися під час написання теоретичних розділів, але у такому випадку необхідно забезпечити правильне посилання на використане джерело літератури. Таким чином, під час аналізу наукової роботи можливо визначити ідеї, які використовувалися під час написання конкретної роботи. Використання прийомів перефразування у статті можливе за умови зазначення окремого джерела літератури. Для уникнення можливого плагіату у статті необхідно орієнтуватися на перевірку написаного тексту за допомогою автоматизованих програм плагіату (Turnitin, Copyscape тощо). Це дозволить скоригувати текст для відображення оригінальних ідей.

Етичні норми спрямовані на дотримання прозорості проведення дослідження, врахування думок усіх авторів, використання оригінальних наукових ідей. Також етичні норми мають відношення до залучення респондентів у дослідження. Всі респонденти мають дати добровільну згоду на взаємодію з авторами для отримання певних результатів дослідження. Надання респондентами інформаційної згоди пов’язано із розумінням процедури дослідження, можливих ризиків. Участь у дослідженні має бути конференційною, що виключає ідентифікацію респондентів. Респонденти мають бути ознайомлені з перевагами участі у дослідженні та можливості виникнення несприятливих ситуацій. Наявність постійного зв’язку з респондентами дозволить досягнути прозорості дослідження у отриманні необхідних даних.