
Графічний матеріал у науковій статті є важливим елементом роботи, що забезпечує краще сприйняття інформації. Графічний матеріал може бути представлено у вигляді рисунків (діаграми, схеми, ілюстрації, карти, фотографії тощо) та таблиць. За допомогою графічного матеріалу можливо спрости складні концепції для сприйняття й відображення наукових ідей.
Наявність коректного графічного матеріалу забезпечує підвищення якості статті, що для рецензентів та читачів (після публікації статті) має значення для оцінки представлених результатів. Наприклад, рисунки та таблиці можуть відображати основні результати експерименту за допомогою числових показників та візуально підтверджувати проаналізовану у тесті інформацію. Також рисунки можуть ілюструвати результати експерименту – візуалізацію окремо розробленої цифрової програми, вплив дії окремого чиннику на ріст рослин і т.д., що залежить від тематики дослідження окремої статті.
Основні переваги графічного матеріалу пов’язані з наступним:
- сприяє спрощенню складних концепцій на основі візуального взаємозв’язку окремих елементів, що виключає загальний опис та додаткові наукові теорії для лаконічного сприйняття
- сприяє точності й обґрунтованості даних на основі відображення реальних показників та матеріалів, використаних у статті
- сприяє доповненню основного тексту статті, оскільки виключає дублювання інформації із окремого розділу
- забезпечує підтримку балансу між науковою точністю та доступністю інформації
- сприяє естетичній презентації статті й розбавленню текстового матеріалу
Всі таблиці й рисунки повинні відповідати стандартам оформлення, які регулюються вимогами наукових журналів. Але весь представлений графічний матеріал має бути високої якості, що сприяє відображенню чітких ліній, розміру графічних елементів, узгодженості шрифтів. Рисунки повинні включати всі необхідні підписи осей й окремих елементів та мати розширення орієнтовно 300 dpi. Такі вимоги забезпечують високу деталізацію рисунків та впливають на чіткість друку, якщо журнал випускає додатково й друковану версію. Наприклад, під час друку фотографій та карт такий підхід дозволяє якісно відобразити необхідні деталі. Вимоги до таблиць також залежать від технічних правил журналів, але всі таблиці мають орієнтуватися на повноту відображення інформації (наприклад, зазначення всієї інформації у «шапці» таблиці). Наявність скорочень, символів має бути обов’язково розшифровано за межами таблиці.
Варто звернути увагу, що надмірне використання графічного матеріалу у статті може призвести до зворотного ефекту та вплинути на пониження її якості.