Написання наукової статті – трудомісткий процес, який потребує наявності необхідних знань у професійній галузі та розуміння правил створення наукової роботи. Якість наукової статті взаємопов’язана з обраною структурою роботи, збереженням наукового стилю написання, унікальністю використаних матеріалів, наявністю актуальності та новизни дослідження, якістю використаних джерел літератури, правильною постановкою методології та ін.

Тема статті має бути коректно сформульована, виключати застосування декількох речень у назві, та відображати основну унікальність роботи. Ґрунтуючись на темі дослідження, має бути лаконічно сформульована мета статті, розроблені основні завдання дослідження. Розуміння специфіки тематики дослідження формується на основі вивчення наукових праць, опублікованих у журналах, включених у різні міжнародні бази даних (Scopus, Web of Science), вивчення різноманітних літературних джерел, проведенні їхнього аналізу. Наведені висновки після вивчення літературних джерел дозволять виявити існуючі прогалини у раніше опублікованих роботах та сформувати новизну вашої роботи.

Під час підготовки до написання наукової роботи слід чітко визначити структуру майбутньої статті, що дозволить зробити акцент на виборі відповідної інформації. Наукові матеріали, які представлені у роботі, повинні відповідати певному розділу. Штучно виділені розділи сприяють погіршенню якості наукової роботи.

У вступі необхідно розкрити специфіку тематики дослідження, а також теоретичні та практичні особливості, які є основою дослідження. Також необхідно зазначити мету та завдання роботи. Розділ «Огляд літератури» може поєднуватися з розділом «Вступ» або виділятися окремо. У розділі слід вивчити раніше опубліковані наукові роботи та виявити існуючі прогалини. Розділ «Матеріали та методи» повинен відображати послідовність проведеного дослідження, використані методи (загальнотеоретичні та аналітичні), етичні аспекти проведення дослідження. У розділі «Результати» слід подати авторський аналітичний погляд на розкриття тематики дослідження, уникати загальної інформації. Інформація має бути систематизована та візуалізована за допомогою рисунків, таблиць. У розділі «Обговорення» необхідно провести порівняльний аналіз опублікованих матеріалів з вашим дослідженням, розкривши новизну роботи. Висновки повинні включати короткі результати, отримані авторами, позначивши перспективи майбутнього дослідження.

Стаття має відображати унікальність, оригінальність, новизну, що дозволить виділити її серед інших наукових досліджень. Ці параметри можуть бути досягнуті в результаті вивчення наукових джерел, визначення прогалин у раніше опублікованих дослідженнях. Стаття повинна включати нові механізми дискусійного обговорення та власні погляди на вивчення обраної теми. Наукові статті мають бути спрямовані на отримання конкретних результатів, які включають взаємозв’язок практичних інструментів та теоретичного матеріалу.

Якість статті взаємопов’язана з коректністю використаних літературних джерел. Авторам основний акцент необхідно робити на статтях із журналів, які індексуються у скопусі та ВоС. Також слід враховувати, що понад 80% статей має бути опубліковано за останні 5 років, що підтверджує їхню актуальність використання у новій роботі та виключає включення застарілих матеріалів. Авторам слід уникати самоцитування (допустимо 2%), повторення робіт одних авторів. Орієнтуватись слід на публікації авторів із різних країн, що дозволить актуалізувати результати дослідження для вчених із усього світу та не обмежиться одним регіоном.

У статті слід виключати повторення матеріалів у різних розділах, інформація має бути взаємопов’язана, але не дублюватися. Це передусім відноситься до розділу «Результати», основні положення якого мають відображатися в анотації, висновках та бути взаємопов’язаними з методологією. Якість наукової статті залежить від глибини вивчення інформації, виключаючи використання загальних фраз, термінології, які формують лише базове поняття про тему дослідження. У процесі написання статей слід дотримуватися наукового стилю викладення інформації, уникати застосування загальновживаних слів, численних повторень. Текст наукової роботи має бути гармонійним, дотримана логіка та послідовність викладення інформації.

Оригінальність наукової роботи має бути не менше 85% (залежить від вимог журналу). У наукових статтях не допускається використання раніше опублікованих матеріалів, що має відповідати етичним нормам до публікацій.