Виклад наукового матеріалу у статті має бути логічно продуманий та підкріплений відповідними розділами. Найбільш поширеною структурою, яка застосовується до наукових статтей, є IMRAD. IMRAD включає Introducton (вступ), Methods (методи), Results (результати) і Discussion (Обговорення). Варто враховувати, що стаття може включати й додаткові розділи – «Огляд літератури», «Теоретичний огляд», «Рекомендації». Розділи «Результати» та «Обговорення» можуть бути як об’єднані в один, так і виділені окремо. Також обов’язковими елементами статті мають бути анотація, ключові слова, висновки та список літератури.

Відповідно до структури IMRAD спочатку слід вивчити загальну інформацію, виходячи з теми дослідження. Такий підхід дозволить сформувати основу майбутнього дослідження. У вступі слід максимально точно розкрити специфіку теми, основну термінологію, важливі аспекти, що посприяють формуванню зацікавленості до обраної теми. Деталізація інформації у вступі дозволить виключити загальні інформаційні матеріали у розділі «Результати». У вступі слід розкрити актуальність роботи, яка є основою високорейтингових наукових статей. Постановка задач, мети дослідження також можуть бути представлені у вступі або виділені в додатковий пункт «Постановка задач».

Методологія дослідження («Матеріали та методи») може бути сформульована лише після визначення мети та завдань дослідження. У методології необхідно відобразити послідовність проведення дослідження, використані методи, матеріали, формули. Наприклад, у статті з хімії, окрім послідовності дослідження, слід вказати реактиви, обладнання, що дозволили реалізувати експериментальну частину дослідження. У статті з педагогіки – використані методи, порядок збору даних (анкетування, соціологічне опитування), розрахунки ефективності знань тощо. У методології слід вказати статистичні методи дослідження, які вплинули на підтвердження вже існуючих розрахункових даних.

Розділ «Результати» відображає основу дослідження, в якому мають бути представлені досягнення автора у досліджуваному напрямі. У розділі має бути вказана лише основна інформація, послідовність одержання якої раніше була описана у методології. Рисунки, таблиці сприяють кращому сприйняттю інформації, проте дублювання інформації на рисунках та в таблицях слід уникати.

Розділ «Обговорення» спрямований на розкриття новизни дослідження. У розділі необхідно провести порівняння наукових робіт у вибраному напрямі із основним дослідженням. Також необхідно обґрунтувати подібні особливості та відмінності у наукових роботах. Загальний висновок із розділу повинен відображати новизну представленої наукової роботи.

Розділ «Висновки» включає короткі результати роботи, виключаючи використання формул, рисунків, таблиць. У висновках слід уникати деталізації поданої інформації, основні результати мають бути подані коротко та інформативно.

Анотація є невід’ємною частиною статті та може бути написана лише після формування розділу «Результати». Це пов’язано з тим, що анотація відображає візитну картку статті, що сприяє формуванню уявлення про основну роботу. Оскільки назва статті, анотація, ключові слова, авторські дані та список літератури враховуються безпосередньо під час індексації статей у міжнародних базах даних (скопус, веб оф сайнс), елементи сприяють розумінню специфіки дослідження. Анотація повинна містити актуальність теми; мету дослідження та методи, які сприяли її досягненню; короткі результати; практичне значення дослідження та можливі перспективи.

Для ключових слів слід обирати короткі та інформативні слова, що дозволить сформувати уявлення про роботу. Ключові слова повинні включати фрази, які більш точно відображають тематику дослідження, зустрічаються в тексті більше одного разу та не дублюють основну тему дослідження.

Список літератури є заключним розділом, але не менш важливим елементом наукової статті. У списку літератури мають бути представлені актуальні джерела літератури, які відображають не лише тему статті, а й відповідають сучасним аспектам окремо обраної галузі. Виходячи з цього, понад 80% джерел літератури мають бути опубліковані протягом останніх 5 років, що дозволить виключити втрату актуальності використаних джерел літератури. Під час написання статті основний акцент слід зробити на матеріалах, проіндексованих у скопус та ВоС, що збільшить вірогідність публікації статті.

Відповідно до технічних вимог журналів можуть бути передбачені й додаткові дані, які прописуються у вимогах для авторів. Наприклад, необхідно обов’язково вказати гіпотезу у роботі; забезпечити розподіл основних розділів на додаткові пункти; забезпечити досягнення зазначеного обов’язкового обсягу (у середньому стаття має бути 4000 – 6500 слів); зазначити кількість використаних джерел літератури тощо.

Відповідно до структури IMRAD спочатку слід вивчити загальну інформацію, виходячи з теми дослідження. Такий підхід дозволить сформувати основу майбутнього дослідження. У вступі слід максимально точно розкрити специфіку теми, основну термінологію, важливі аспекти, що посприяють сформувати зацікавленість до обраної теми. Деталізація інформації у вступі дозволить виключити загальні інформаційні матеріали у розділі «Результати». У вступі слід розкрити актуальність роботи, яка є основою високорейтингових наукових статей. Постановка задач, мети дослідження також можуть бути представлені у вступі або виділені в додатковий пункт «Постановка задач».

Методологія дослідження («Матеріали та методи») може бути сформульована лише після визначення мети та завдань дослідження. У методології необхідно відобразити послідовність проведення дослідження, використані методи, матеріали, формули. Наприклад, у статті з хімії, крім послідовності дослідження, слід вказати реактиви, обладнання, які дозволили реалізувати експериментальну частину дослідження. У статті з педагогіки – використані методи, методи збору даних (анкетування, соціологічне опитування), розрахунки ефективності знань тощо. У методології слід надати статистичні методи дослідження, які вплинули на надання розрахункових даних.

Розділ «Результати» відображає основу дослідження, в якому мають бути представлені досягнення автора у досліджуваному напрямі. У розділі має бути вказана ​​лише основна інформація, послідовність одержання якої раніше була описана у методології. Рисунки, таблиці сприяють кращому сприйняттю інформації, проте дублювання інформації на рисунках та в таблицях слід уникати.

Розділ «Обговорення» спрямований на розкриття новизни дослідження. У розділі необхідно провести порівняння наукових робіт у вибраному напрямі із основним дослідженням. У розділі слід обґрунтувати подібні особливості та відмінності у наукових роботах. Загальний висновок із розділу повинен відображати новизну представленої наукової роботи.

Розділ «Висновки» включає короткі результати роботи, виключаючи формули, рисунки, таблиці. У висновках слід уникати деталізації поданої інформації, основні результати мають бути подані коротко та інформативно.

Анотація є невід’ємною частиною статті та може бути написана лише після формування розділу «Результати». Це пов’язано з тим, що анотація відображає візитну картку статті, що сприяє формуванню уявлення про основну роботу. Оскільки назва статті, анотація, ключові слова, авторські дані та список літератури враховуються безпосередньо під час індексації статей у міжнародних базах даних (скопус, веб оф сайнс), що сприяє розумінню специфіки дослідження. Анотація повинна містити актуальність теми; мету дослідження та методи, які сприяли її досягненню; короткі результати; практичне значення дослідження та можливі перспективи.

Для ключових слів слід обирати короткі та інформативні слова, що дозволить сформувати уявлення про роботу. Ключові слова повинні включати фрази, які більш точно відображають тематику дослідження, зустрічаються в тексті більше одного разу та не дублюють основну тему дослідження.

Список літератури є заключним розділом, але не менш важливим елементом наукової статті. У списку літератури мають бути представлені актуальні джерела літератури, які відображають не лише тему статті, а й відповідають сучасним аспектам окремо обраної галузі. Виходячи з цього, понад 80% джерел літератури мають бути опубліковані протягом останніх 5 років, що дозволить виключити втрату актуальності використаних джерел літератури. Під час написання статті основний акцент слід зробити на матеріали, проіндексовані у скопус та ВоС, що підвищить можливості статті до публікації.

Відповідно до технічних вимог журналів можуть бути передбачені й додаткові дані, які прописуються у вимогах для авторів. Наприклад, необхідно обов’язково вказати гіпотезу у роботі; забезпечити розподіл основних розділів на додаткові пункти; зазначений обов’язковий обсяг (у середньому стаття 4000 – 6500 слів); кількість використаних джерел літератури тощо.